Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Treść strony

Oferta - Kluczbork, ul. Wołczyńska 15 (teren po dawnym tartaku)

Atrakcyjne działki o łącznej dostępnej powierzchni 4,8525 ha położone są w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w Kluczborku, ul. Wołczyńska 15. Teren po byłym tartaku jest uzbrojony we wszystkie media. Właścicielem gruntu jest Gmina Kluczbork. Nieruchomość objęta jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Teren inwestycyjny został objęty Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST PARK”.
 • -

Certyfikat GMINA ATRAKCYJNA DLA INWESTORA - edycja I

Dnia 19 czerwca 2007 r. szesnaście opolskich gmin uzyskało certyfikat „Gmina atrakcyjna dla inwestora” i tyleż osób związanych z obsługą inwestorską tytuł „menadżera ds. inwestycji”.

Certyfikat GMINA ATRAKCYJNA DLA INWESTORA - edycja II

Gmina Kluczbork wraz z trzynastoma opolskimi gminami, które poddały się w lipcu 2008 r. ponownie audytowi eksperckiemu, drugi raz z rzędu uzyskała certyfikat „Gmina atrakcyjna dla inwestora” i znalazła się wśród najlepszych samorządów
 • -

Ważne linki dla inwestorów

Przydatne wiadomości dla inwestora.
 • -

Zainwestowali w Kluczborku

Informacja o podmiotach gospodarczych, instytucjach, które skorzystały z oferty inwestycyjnej i zainwestowały w Gminie w Kluczbork.
 • -

INPOL KRAK Sp. z o.o.

13 marca 2012 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego centrum cięcia rur i profili firmy Inpol-Krak.

Inpol-Krak zatrudnia obecnie 10 osób. Wielkość hali produkcyjnej 1650 m2,  a koszt inwestycji wyniósł 10.096.800  zł.

www.inpolkrak.com.pl 

Firma Inpol Krak Sp z o. o. w Krakowie została powołana do życia 1 kwietnia 1994 roku. Od początku swej działalności zajmuje się sprzedażą stali. Poprzez nabywanie doświadczeń, wprowadzanie nowoczesnych metod sprzedaży, dystrybucji i zakupów stara się sprostać potrzebom swych klientów i wymogom rynku specjalistycznego.
Początkowo firma posiadała szeroki asortyment wyrobów hutniczych w postaci prętów okrągłych, sześciokątnych, kwadratowych i płaskich zarówno walcowanych, kutych jak i ciągnionych; blach cienkich i grubych, kształtowników i rur. Z czasem spółka zaczęła się specjalizować w sprzedaży stali jakościowych. W roku 1999 wprowadziła do swojej oferty sprzedaż precyzyjnych rur cienkościennych i profili, co z czasem miało stać się jedną z głównych specjalności firmy. Jednocześnie dbając o coraz lepszy pod względem jakości materiał i terminowość dostaw dla kontrahentów spółka w roku 2000 rozpoczęła współpracę z producentami zagranicznymi. Owocem tej współpracy było konsekwentne rozwijanie sprzedaży wysokojakościowych produktów i konsekwentne ograniczanie sprzedaży wyrobów mniej przetworzonych. Obecnie spółka współpracuje z renomowanymi zagranicznymi producentami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, USA.
Spółka prowadzi sprzedaż na terenie całego kraju. Posiada przedstawicielstwa handlowe w Wielkopolsce (Bolechowo / koło Poznania), na Dolnym Śląsku (Wrocław), na Górnym Śląsku (Tarnowskie Góry) oraz oddział na Mazowszu (Radom). Od 1 maja 2004 spółka rozpoczęła w ramach oddziału tarnogórskiego sprzedaż folii poliestrowej. Głównymi cechami naszych działań jest ugruntowywanie współpracy z solidnymi partnerami handlowymi, zwracanie szczególnej uwagi na jakość towarów i usług, ciągłe poszukiwanie nowych odbiorców i ciągłe poszerzanie oferty handlowej. Mając na uwadze coraz większą dynamikę zmian na rynku i coraz bardziej zaostrzającą się konkurencję filozofia spółki sprowadza się do jednego pewnika: warunkiem istnienia i rozwoju jest nieustający proces doskonalenia działań i pełna gotowość do sprostania kolejnym wyzwaniom rynku. W 2004 roku wprowadzono System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN - EN ISO 9001. W tym samym czasie spółka otrzymała prestiżowe nagrody takie jak Solidna Firma czy Gazela Biznesu.

 • -
 • -
 • -

STEGU Sp. z o.o.

4.04.2008 r. o godz. 13.00 w obecności Burmistrza Miasta Kluczbork Jarosława Kielara, Zastępcy burmistrza Andrzeja Nowaka oraz Prezesa firmy Jana Skucika z żoną i synami otwarto nowy zakład firmy STEGU. 
Zakład powstał na bazie zdewastowanych budynków dawnej rozlewni wód mineralnych w Bogacicy. Firma Stegu wyremontowała budynki i rozpoczyna produkcję. Docelowe zatrudnienie ma wynieść 50 pracowników.
Gmina Kluczbork w celu ułatwienia dojazdu do zakładu wyremontuje drogę dojazdową za ok. 200 tys. zł. jeszcze w tym roku. 
STEGU Sp. z o.o. jest firmą rodzinną istniejącą od 1993 roku. Zajmuje się produkcją elementów wykończeniowych z betonu oraz gipsu. Eksportuje wyroby m.in. do Niemiec, Holandii, Francji, Czech, Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy.

 • -
 • -
 • -

Marcegaglia

W dniu 14 października 2010 r. w Kluczborku został uroczyście otwarty nowy zakład produkcyjny włoskiej grupy przemysłowej MARCEGAGLIA, która związana jest z przetwarzaniem stali. Zakład powstał na terenie podstrefy Kluczbork Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". 

Na uruchomienie tego nowego specjalistycznego zakładu przeznaczono ponad 100 mln euro w pierwszym etapie budowy, który obejmował budowę hali produkcyjnej o powierzchni 80 000 m2 oraz wyposażenie linii produkcyjnej. Zakład będzie się specjalizował w produkcji rur precyzyjnych ze stali węglowej z przeznaczeniem dla motoryzacji, jak również do zastosowań ciśnieniowych oraz konstrukcyjnych, o planowanym wolumenie produkcji na poziomie 300 000 ton rocznie. Po zakończeniu całej inwestycji hale produkcyjne będą miały powierzchnię 200 000 m2. Obecnie zatrudnienie wynosi 40 osób i w miarę uruchamiania kolejnych linii produkcyjnych wzrośnie w najbliższym czasie do 300 osób. 

W uroczystym otwarciu wzięło udział ponad 600 osób z Polski i Europy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz, Poseł na Sejm RP Andrzej Buła, przedstawiciele władz województwa: Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta oraz Wicewojewoda Opolski Antoni Jastrzębski. Na otwarcie przybyli wszyscy kooperanci firmy Marcegaglia oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji krajowych powiatowych i gminnych oraz lokalni przedsiębiorcy. Gościem honorowym był Ambasador Włoch w Polsce Aldo Mantovani. 

Na otwarcie zakładu przyjechał cała rodzina właścicieli: Steno Marcegaglia wraz z małżonką Palmirą, córką Emmą i synem Antoniem. 

Uroczystość rozpoczęła się od hymnów narodowych: Włoch, Polski i Unii Europejskiej, które odzwierciedlały globalny charakter firmy Marcegaglia, która jest 16. firmą we Włoszech. Mówcy wielokrotnie podkreślali, że słowa hymnu "Z ziemi włoskiej do polskiej" idealnie odzwierciedlają dobry kierunek, jaki obrała Marcegaglia, inwestując w Polsce, w Kluczborku. 

Strona włoska podkreślała wielokrotnie, że Polska ma duży potencjał gospodarczy a jej centralne położenie w Europie było ważnym czynnikiem przy decyzji lokalizacji inwestycji. O wyborze Kluczborka zdecydowało duże zaangażowanie, otwartość, determinacja i kompetencje pracowników Urzędu Miejskiego w Kluczborku, którzy doprowadzili do stworzenia specjalnej strefy ekonomicznej i pomagali inwestorowi na każdym etapie realizacji inwestycji. 
Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar podziękował właścicielom firmy MARCEGAGLIA za inwestycję w Kluczborku, która stała się są magnesem ściągającym kolejnych inwestorów. Już w listopadzie br. budowę zakładu rozpocznie INPOL KRAK z Krakowa a następną działką w strefie jest zainteresowany kolejny przedsiębiorca. Na koniec wręczył panu Steno Marcegaglia kolejną statuetkę lwa - symbolu zwycięstwa- albowiem Steno Marcegaglia jest kolekcjonerem statuetek lwów z całego świata. Pierwszą otrzymał podczas jego wizyty w Kluczborku w 2007r. 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała podobnie jak we wszystkich fabrykach na świecie żona Palmira Marcegaglia. Następnie fabrykę poświęcił biskup opolski Andrzej Czaja. 
Po części oficjalnej miało miejsce zwiedzanie fabryki i oddanych już do użytku linii produkcyjnych. 

Marcegaglia jest wiodącą światową grupą przemysłową w sektorze przetwórstwa stali o rocznej produkcji sięgającej obecnie 5,3 miliona ton, przy czym planowany wzrost grupy do roku 2012 w związku z zakończeniem bieżącej kampanii inwestycyjnej wyniesie 7,3 miliona ton. W chwili obecnej Marcegaglia zatrudnia na całym świecie 7 000 pracowników, posiada 51 biur handlowych, 210 biur przedstawicielskich oraz 50 zakładów produkcyjnych o łącznej powierzchni 6 mln m2, gdzie produkuje się codziennie 5500 km wyrobów ze stali węglowej i nierdzewnej zaspokajając potrzeby 12 000 klientów. 

Grupa utworzona w 1959 r. I w całości kontrolowana przez rodzinę Marcegaglia posiada główną siedzibę w Gazoldo degli Ippoliti, Mantova we Włoszech, koncentrując swoją działalność w 7 obszarach aktywności gospodarczej takich jak: stal, budownictwo, wyroby AGD, usługi inżynierskie, przemysł energetyczny, turystyka oraz usługi. 

 • -

PROTEA

31.01.2008 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali produkcyjnej firmy „PROTEA”. W trakcie uroczystości miało miejsce przecięcie wstęgi oraz pierwszego arkuszu blachy.

Do nowej hali w Ligocie Górnej pod Kluczborkiem w ciągu najbliższych tygodni przeniesiona zostanie produkcja z zakładu w Żytniowie (gmina Rudniki), razem z 40- osobową załogą. W zakładzie ma pracować ok. 100 osób, a w zależności od rozwoju firmy do 200 osób. Wartość inwestycji wyniesie ok. 25 mln zł. Spółka będzie poszukiwała fachowców z uprawnieniami: m.in. spawaczy, ślusarzy oraz specjalistów do montażu ciężkiego. Jako miejsce realizacji inwestycji wybrano po analizach kilku proponowanych lokalizacji okolice Kluczborka, a dokładniej działkę w sąsiedztwie skrzyżowania dróg krajowych nr 11 i 45. Wpływ na taką decyzję miało kilka czynników, takich jak sytuacja na lokalnym rynku pracy, dobre położenie w węźle komunikacyjnym ułatwiające dojazd przyszłym pracownikom oraz transport gotowych wyrobów z fabryki, jak również sprzyjająca atmosfera dla realizacji projektu, jaką stworzyły władze gminy Kluczbork.
Protea Sp. z o.o., jest polską firmą z główną siedzibą w Gdańsku oraz biurem przedstawicielskim w Norwegii. Od początku swojej działalności, która datuje się od roku 2002, firma wyspecjalizowała się w dostawach maszyn i konstrukcji dla zastosowań morskich, stoczniowych, portowych oraz w przemyśle wydobywczym ropy naftowej (tzw. offshore).

W ofercie PROTEA znajdują się urządzenia takie jak: Żurawie, Wciągarki specjalnego przeznaczenia, Suwnice, A-Ramy, Podnośniki.
Nazwa PROTEA pochodzi od kwiatu protea królewska, która występuje w Afryce Południowej, posiada kwiaty o niezwykłej urodzie i o zdumiewających rozmiarach, wielkość ich średnicy może dochodzić nawet do 30 cm. Dzięki tym przepięknym kwiatom protea królewska pretenduje do tytułu najpiękniejszej rośliny na świecie.

PROTEA jest firmą z udziałem kapitału norweskiego. Główną swoją siedzibę ma w Gdańsku, a jeden z jej oddziałów działa m.in. w Oleśnie.

PROTEA oferuje usługi na rynku offshore i stoczniowym, lądowym, dostarczając kompleksowe rozwiązania wraz z pełną obsługą logistyczną dostawy oraz serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. 

W ofercie PROTEA znajdują się urządzenia takie jak: 
- Żurawie
- Wciągarki specjalnego przeznaczenia
- Suwnice
- A-Ramy
- Podnośniki

Dla zespołu PROTEA najlepszymi wyzwaniami są zadania nietypowe, wymagające niestandardowych, nowatorskich rozwiązań inżynierskich oraz elastycznego podejścia biznesowego, doskonałej znajomości rynku lokalnego i rozpoznania uwarunkowań międzynarodowych, umiejętności sprawnego działania w każdych warunkach, rozumienia potrzeb klienta przemysłowego oraz ścisłej współpracy z nim podczas realizacji projektu. 

W chwili obecnej PROTEAposiada ugruntowaną pozycję na rynku usług technicznych, dzięki zrealizowanym projektom, zawartym kontraktom, umowom ramowym i porozumieniom o współpracy. Poszukując nowych ścieżek rozwoju firmy, wciąż nawiązuje kontakty handlowe w kraju oraz na rynkach zagranicznych.

PROTEA świadczy usługi projektowe w zakresie branży mechanicznej łącznie z wykonywaniem zaawansowanych obliczeń konstrukcji nośnych oraz z projektowaniem sterowania i napędów. 

 • -
 • -
 • -

Ocynkownia Śląsk

Ocynkownia Śląsk wchodzi w skład niemieckiego holdinguSEPPELER GRUPPE, który posiada obecnie 8 ocynkowni ogniowych na terenie Niemiec (Rietberg, Gütersloh,Arnsberg, Westerkappeln, Genthin, Langenhagen, Lennestadt, Bremę,) oraz dwa zakłady w Polsce. Ocynkownię w Chrzanowie oraz zakład produkujący kraty podestowe w Krakowie.

Ocynkownia Śląsk, jedna z najnowocześniejszych ocynkowni na wschód od Odry, posiada największą w tej części Europy wannę cynkowniczą o wymiarach 16,5m x 2m x 3,2 m. Zakład został uruchomiony w styczniu 2000 r. W ocynkowni w sposób perfekcyjny połączono ogromne doświadczenie wynikające z ponad 80-letniej tradycji cynkowniczej Seppeler Gruppe z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi XXI w.

Jakość o jednakowo wysokiej klasie.
Połączenie nakładów finansowych, techniki oraz zaangażowania pracowników Ocynkowni Śląsk znalazło potwierdzenie w przyznaniu świadectwa jakości DIN EN ISO 9001:2000 na świadczone usługi potwierdzone przez niemiecka firmę DQS.
Uzyskiwane powłoki są zgodne z normą DIN EN ISO 1461.
Dzięki gabarytom wanny cynkowniczej asortyment zabezpieczanych wyrobów jest bardzo różnorodny-stalowe konstrukcje budowlane, zbiorniki, słupy oświetleniowe, ramy naczep samochodowych, bariery drogowe, palety transportowe, elementy ogrodzeń.

W ciągu roku cynkuje się przeszło 30.000 ton wyrobów stalowych.

Z usług Ocynkowni Śląsk korzystają wszyscy liczący się krajowi producenci konstrukcji stalowych oraz firmy zagraniczne a szczególnie z Czech i Słowacji. Produkty cynkowane trafiają na rynki całego świata włącznie z Australią i Ameryką Południową.
W chwili obecnej zakład w Chrzanowie zatrudnia około 100 osób.

 • -
 • -
 • Famur Famak

FAMUR FAMAK S.A.

FAMUR FAMAK S.A. to renomowany producent urządzeń transportowo-dźwigowych, działający z powodzeniem na rynku krajowym i zagranicznym od ponad 60 lat.

Swoim odbiorcom zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie doradztwa technicznego, projektowania i produkcji urządzeń z wykorzystaniem najnowszych, optymalnych rozwiązań inżynierskich. Nasi pracownicy posiadają wysokie kwalifikacje w zakresie projektowania, produkcji i zarządzania.

FAMUR FAMAK S.A. dysponuje także nowoczesnym i doskonale wyposażonym warsztatem. Mamy zdolność do wytwarzania technologicznie zaawansowanych urządzeń najwyższej jakości.

Główne sektory produkcji:

    Konstrukcje stalowe dla przemysłu
    Urządzenia dla platform wiertniczych, statków i innych obiektów rynku offshorowego             
    Systemy przeładunkowe
    Urządzenia dźwignicowe, w tym suwnice i wciągarki
    Urządzenia i systemy dla górnictwa
    Maszyny i urządzenia dla innych gałęzi przemysłu (elektrownie, porty, etc.).

 

 • -
 • -
 • -

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.

SIEGENIA to synonim komfortowego wnętrza.

Dzięki naszym produktom przestrzeń nabiera życia, a ludzie czują się w niej swobodnie.

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o. jest producentem najwyższej jakości okuć okiennych i drzwiowych oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie wentylacji pomieszczeń. W chwili obecnej to nowoczesne przedsiębiorstwo o ustalonej światowej marce.
Początki firmy sięgają końca XIX w. kiedy to dwóch niezależnych producentów AUBISIEGENIA rozpoczęło działalność na niemieckim rynku, początkowo oferując drobne elementy stalowe i okucia meblowe. W 2003 roku dotychczasowi konkurenci połączyli się i rozpoczęli działalność pod wspólnym szyldem. Podobnie sytuacja wyglądała w Polsce, w latach dziewięćdziesiątych oba niemieckie koncerny otworzyły w Polsce swoje przedstawicielstwa, które z chwilą połączenia również rozpoczęły ścisłą współpracę. Kolejny etap w dziejach SIEGENIA-AUBI to rok 2007 i przejęcie KVF - markowego producenta zamków do drzwi. Pozwoliło to na uzupełnienie asortymentu i rozszerzenie rynków zbytu. Dzięki temu, firma może dziś zaoferować producentom stolarki otworowej, pełną gamę produktów, takich jak: okucia okienne, okucia do drzwi, okucia do drzwi przesuwnych, technika wietrzenia oraz automatyka.

W styczniu 2014r GRUPA SIEGENIA zmieniła swoje logo i powróciła do marki SIEGENIA, co wiązało się m.in. z obchodami 100-lecia obecności na rynku. W 2015r. SIEGENIA rozpoczęła strategię „Komfortowa przestrzeń”.

Początek 2016 roku to zmiany w kierownictwie firmy. Po ponad 7 latach na stanowisku prezesa  zarządu Pana Michala Maslan zastąpił wieloletni pracownik spółki Pan Szymon Wyrwich. Rok 2016 stał również początkiem ogromnej inwestycji jaką jest rozbudowa zakładu o kolejną halę produkcyjną na nabytej w 2015 roku sąsiadującej z firmą, działce.

Na dzień dzisiejszy SIEGENIA w Polsce to dynamicznie rozwijający się zakład produkcyjny w Kluczborku oraz obejmująca cały kraj - sieć przedstawicieli techniczno - handlowych. W ten sposób produkty z powodzeniem sprzedawane są zarówno na rynek Polski  jak i na export.

Dowodem na to jest otrzymane w maju 2016r, prestiżowe wyróżnienie Diamenty Forbesa 2016. SIEGENIA została doceniona przez jury konkursu zajmując wysokie 5 miejsce w rankingu opolskim. Na listę Diamentów Forbesa trafiają firmy najszybciej zwiększające swoją wartość.

Marka  SIEGENIA obejmuje następujące grupy:

TITAN – okucia obwiedniowe

 • Grzybki obrotowe ze zintegrowaną regulacją wysokości
 • Zoptymalizowane połączenia poszczególnych elementów
 • Stabilne i bezpieczne połączenie zawiasu kątowego
 • Nowe elementy ramowe cechuje atrakcyjny wygląd, niski poziom tarcia, mogą też pełnić funkcję zabezpieczenia antywłamaniowego
 • Bezpieczna blokada nieprawidłowej obsługi klamki
 • Innowacyjna strona zawiasowa (widoczna i kryta) dla okien z PVC i drewna
 • Efektywna gospodarka magazynowa
 • Racjonalna produkcja

ALU – okucia do profili aluminiowych

 • Ciężar skrzydła do 300 kg
 • Nowoczesny wygląd z wyjmowaną/zatrzaskiwaną klamką GLOBE
 • Rozwiązania bez barier dla elementów rozwierno-uchylnych
 • Elegancki wygląd dzięki krytej stronie zawiasowej axxent
 • Wzrost efektywności dzięki dużej liczbie uprzednio zmontowanych elementów

KFV – okucia do drzwi

 • Zamki pojedyncze do drzwi przylgowych i bezprzylgowych
 • Specjalne zamki do różnych obszarów zastosowań
 • Zasuwnice obsługiwane kluczem lub klamką w różnych wariantach
 • Elektromechaniczne systemy ryglowania
 • Zamki pojedyncze i zasuwnice dla drzwi ewakuacyjnych, antypanicznych i przeciwpożarowych
 • Szeroki program elementów ramowych

PORTAL – okucia do systemów przesuwnych

 • Bezpieczna, wygodna i lekka obsługa nawet przy skrzydle o ciężarze do 400 kg
 • Szerokość otwarcia nawet do 12 metrów
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa już w standardowej wersji
 • Bardzo duża odległość, na jaką odsuwa się skrzydło pozwala na zastosowanie okuć, także w przypadku okien z szerokich profili
 • Niski próg o doskonałych parametrach termoizolacyjnych
 • Dbałość o wykończenie i wygodę użytkowania

AERO – wentylacja

 • Urządzenia wietrzące pozwalają wietrzyć zdrowo i bezpiecznie
 • Niskie zużycie energii dzięki małemu poborowi prądu
 • Oszczędność energii przy zastosowaniu efektywnej rekuperacji
 • Filtry dźwiękochłonne zapewniają wysoki poziom ochrony przed hałasem w czasie wietrzenia
 • Możliwość łączenia urządzeń z systemami zarządzania obiektem

DRIVE – systemy sterowania i monitorowania

 • Automatyczne systemy napędów do okien
 • Rozwiązania bez barier do systemów przesuwnych i podnoszono-przesuwnych
 • Połączona w sieć inteligentna technologia obiektowa umożliwiająca monitorowanie otwarcia i zamknięcia okien lub drzwi
 • -
 • Aspoeck

Aspöck

Aspöck to firma austriacka, produkująca lampy dla przemysłu motoryzacyjnego. Aspöck Systems GmbH powstał w Austrii w 1977 roku. Jest to znany w Europie producent systemów oświetleniowych dla wszystkich typów pojazdów, także samochodów ciężarowych z przyczepami i naczepami. Do produkcji firma wykorzystuje wodoodporne systemy kablowe i złącza oraz oświetlenie LED. Hasło reklamowe Aspöck brzmi: „We light up your future”, czyli: „Oświetlamy Twoja przyszłość!” Główna siedziba Aspöck mieści się w Peuerbach w Górnej Austrii. Firma jest obecna także w Polsce. W 2015 roku został oddany do użytku zakład w Ligocie Dolnej koło Kluczborka, na terenie objętym Wałbrzyska Specjalną Strefą Inwestycyjną „Invest--Park”. Nakłady inwestycyjne wyniosły 3,5 mln EURO.
- Jesteśmy zadowoleni, ponieważ mamy świetną załogę. Aktualnie pracuje tutaj 170 osób, ale mamy potencjał do zwiększenia zatrudnienia do 250 pracowników – zapowiada Karl Aspöck.
Firma ma fabryki w Austrii, Portugalii, Brazylii oraz Chinach oraz przedstawicielstwa w całej Europie, także w Polsce, w miejscowości Świercze w gminie Olesno. Obecnie na całym świecie zatrudnia około 1 300 osób.

 

 • aspoeck_image_36_truck-trailer_yellow-grey_16zu9@2x
 • aspoeck_image_39_caravan_yellow-grey_16zu9@2x
 • cedrob

CEDROB S.A.

Firma CEDROB S.A.  zakupiła dwie ostatnie działki o łącznej powierzchni 3,95 ha na terenie WSSE „Invest Park” w Ligocie Dolnej. Wydatki inwestycyjne wyniosły  80 mln zł i  obejmowały budowę od podstaw zakładu produkcji pasz tj. budynku wytwórni wraz z wyposażeniem technologicznym, magazynów do przechowywania materiałów produkcyjnych oraz wyrobów gotowych. Firma CEDROB S.A. zatrudniła w nowym zakładzie 100 pracowników.
- Nasza produkcja rośnie, więc to zatrudnienie będzie się zwiększać. Głównie potrzebujemy kierowców - mówi Czesław Szlagowski, dyrektor zakładu Cedrob w Kluczborku.
Oficjalne otwarcie ogromnej wytwórni pasz firmy Cedrob miało miejsce w 2019 roku, ale zakład pracuje na pełnych obrotach już od września 2018 roku. Znakiem rozpoznawczym nowej wytwórni jest 50-metrowa wieża żelbetowa, którą widać z wielu kilometrów. Nowy zakład w Kluczborku to czwarta wytwórnia pasz firmy Cedrob w Polsce.
Cedrob S.A. jest największym polskim producentem mięsa drobiowego. Centrala firmy mieści się w Ciechanowie. Cała grupa zatrudnia 7 tysięcy pracowników, z czego 1530 osób zatrudniono w ubiegłym roku.
Po uruchomieniu nowego zakładu w Kluczborku łączne moce produkcyjne czterech wytwórni pasz Cedrobu wynoszą 1,75 miliona ton rocznie. W ubiegłym roku spółka sprzedała ponad milion ton pasz.
- Jesteśmy pierwszą polską firmą, która wyprodukowała w ciągu roku ponad milion ton pasz! - podkreśla Czesław Szlagowski.

 

 • cedrob
 • logo copy

Cosma Poland Sp. z o.o

Pod koniec 2018r miało miejsce otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy Cosma Poland Sp. z o.o, która została zbudowana w Ligocie Dolnej koło Kluczborka na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK. Firma Cosma Poland zajmuje się produkcją szczotkarek i głowic szlifierskich oraz produkuje specjalistyczne maszyny  dla przemysłu drzewnego i metalowego.
Koszt budowy hali wraz z wyposażeniem w maszyny wyniósł 2 000 000 zł. Firma, zatrudnia obecnie 10 osób. Właścicielem firmy holenderskiej Cosma Borstelfabriek jest Hedwig Christiaens.
Cosma Poland to oddział holenderskiej firmy Cosma Borstelfabriek Holland, która powstała w 1948 roku. W początkach swojej działalności Firma zajmowała się produkcją materiałów do szlifowania rożnego rodzaju powierzchni. Od 1983 roku podstawą działalności firmy jest produkcja głowic szlifierskich do szlifowania elementów z drewna litego, mdf-u oraz oklein drewnopodobnych, następnie Firma Cosma poszerzyła swoja działalność o produkcje maszyn do obróbki drewna, gdzie wszystkie etapy produkcji od projektu po ostateczny efekt znajdują miejsce w firmie Cosma.

 

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 2 marca 2021
Imieniny:
Heleny, Pawła, Halszki
«marzec 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031